Renkli Köpükten Çiçek Yapımı

Renkli Köpükten Çiçek Yapımı
17 Nisan 2017 tarihinde eklendi, 2.394 kez okundu.

Köpükten ortanca yapmak çok ama çok eğlenceliydi, baloncukların kağıda bıraktığı desen gerçekten göz kamaştırıcı oldu. Ben bu kağıttan ne yaparım diye düşündüm. Anneler günü kartı yapmak şu an işlevsel geldi.

Renkli Köpükten Ortanca Malzemeleri

  • Su
  • Parmak boyası
  • Sıvı deterjan
  • Beyaz fon karton
  • Çocuk sayısı kadar pipet

Renkli Köpükten Ortanca Yapımı

Su deterjan ve parmak boyası ile bardaklara bir karışım oluşturuyoruz. Parmak boyasını az koymamanızı tavsiye ederim, köpüğünüzün renk vermesini istiyorsanız parmak boyasını koyarken elinizi korkak alıştırmayın. Ben 4 renk hazırladım, siz dilediğiniz renklerde hazırlayabilirsiniz.

Beyaz fon kartonu 16 parçaya böldüm, küçük parçalar halinde yaptım sınıfın 24 kişi olduğu için. Kağıda yapmayı denedim ama kağıt ıslandı ve biraz buruştu. O yüzden beyaz kalın fon kartona yaptım, hatta kullandığım beyaz bristol kağıdıydı.

Çocukları teker teker yanıma çağırarak yapmayı tercih ettim ben, serbest oyun etkinliğinde çocukları yanıma çağırmaya başladım. Öncelikle pipeti verip elime üflemelerini istedim, yanlışlıkla içine çekmelerini engellemek adına bir test yaptım. Ardından çocuklar karışımları köpürttüler ve köpükler sönmeden kartonu hemen üstüne kapatıyoruz ve biraz bekledikten sonra çekiyoruz. Bu şekilde kağıdı dolduruyoruz.

Kuruduktan sonra sizde benim gibi ne yapacağınıza karar veremezseniz anneler günü kartı yapabilirsiniz. Tabi elimizde renkli desenli bir kağıt olmuş oldu, bunu dilediğiniz şekilde kullanabilirsiniz.

Herkese kolay gelsin

Bir önceki yazımız olan Krapon Kağıdı Etkinlikleri - Su ile Yapıştırma başlıklı makalemizde krapon kağıdı, krapon kağıdı etkinlikleri ve okul öncesi krapon kağıdı etkinlikleri hakkında bilgiler verilmektedir.

Etiketler:

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.

Sayfa başına git