Okul Öncesi Etkinlikleri

Şeritlerden Fil Sanat Etkinliği

Şeritlerden Fil Sanat Etkinliği

Genellikle ip ile yapılan bu etkinliği desenli el işi kağıtlarını şeritler halinde keserek yapmayı tercih ettim. 4 yaş grubuyla çalışıyorsanız bu şekilde yapmak daha kolay olabilir.

Desenli el işi kağıtlarını şeritler halinde keserek hazırladıktan sonra verdiğim kartonlara arada boşluk olmayacak şekilde çocuklardan yapıştırmalarını istedim. Yapıştırma işlemi bittikten sonra da önceden hazırlamış olduğum fili çocukların hazırladığı taslağın üzerine yapıştırdım.

Bu tarz etkinliklerde ip le de yapsanız üst tabakayı çocukların kesmesi çok olası olamıyor. Burada kazanmalarını istediğim el becerisi kesme üzerine değil.

Bu etkinliğin içinden çıkan parçaları da ziyan etmedik tabiki onu da mozaik çalışması etkinliğinde kullandık. Muntazam çıkartmak için ben kretuar kullandım. İçinden çıkan filleri nasıl kullandığımızı merak ediyorsanız, mozaik çalışması gün batımı sanat etkinliğine bakabilirsiniz.

Bir önceki yazımız olan Mozaik Çalışması Gün Batımı başlıklı makalemizde Mozaik çalışması, mozaik etkinliği ve mozaik etkinliği gün batımı hakkında bilgiler verilmektedir.

Etiketler:

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.