Okul Öncesi Etkinlikleri

Şeritlerden Çelenk Yapımı – Atatürk Etkinliği

Şeritlerden Çelenk Yapımı – Atatürk Etkinliği

Çelenk yapmak sistemini çözdüyseniz sıkça yapacağınız bir etkinlik olacaktır. Bu çelenk örneğinde biraz daha basit. Küçük yaş Grubu için de çok kolay uygulanabilecek bir etkinlik,

Kullanılan Malzemeler

  • Çelenk ayakları için 3 adet tırtıklı karton
  • Koli bandı
  • Mukavva
  • Silikon tabancası ve silikon
  • 1 adet Atatürk fotoğrafı ya da resmi
  • Beyaz ve Kırmızı renklerde çizilmiş şeritler

Çelenk Yapılışı

Tırtıklı fon kartondan yapılan ayaklar oldukça sağlam oluyor ve rulo yapacak kadar kullanmanız yeterli olacaktır. 2 adet bu şekilde hazırladıktan sonra 1 tane de daha uzun hazırlıyoruz. Yapılış aşaması da aşağıdaki fotoğraflarda mevcut. Yapıştırma işlemlerini silikonla yapıştırırsak daha iyi olur.

Daire şeklinde kestiğimiz mukavva ya ayakları resimdeki gibi yapıştırıyoruz.

Ayakta duran bir çelenk elde ettikten sonra etkinlik için ön hazırlık bitmiş oluyor. Daire kestiğimiz mukavva ile eşit ölçüde bir karton kesip, çelengimizi bu karton üzerine tamamlıyoruz. (Ben kırmızı fon karton kullandım.)

Atatürk resmini daire şeklinde kesip, kartonun tam ortasına yapıştırıyoruz. Etrafına, çocuklar tarafından kesilmiş şeritleri iki ucunu birbirine yapıştırarak resmimizin etrafına önce kırmızı sonrada beyaz şeritlerimizi yapıştırıyoruz.

Eğer bir anaokulunda çalıyorsanız Atatürk Köşesine yaptığınız çelenk i törenle koymak gerçekten harika bir duygu..

 

Bir önceki yazımız olan Çelenk Yapımı - Atatürk Etkinliği (Resimli Anlatım) başlıklı makalemizde Fon kartondan çelenk yapma ve Kartondan Çelenk Yapımı hakkında bilgiler verilmektedir.

Etiketler:

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.