Okul Öncesi Etkinlikleri

Püsküllü Kalp Etkinliği

Püsküllü Kalp Etkinliği

Ön hazırlık aşaması sizi çok yormayacak ama sonuca bayılacaksınız. Renkli kağıtlarla hazırlanan şık bir etkinlik oldu. İndireceğiniz sayfaları renkli kağıtlara çıktı almanız yeterli .

Kullanılan Malzemeler

  • Çocuk sayısı kadar kalp çıktısı alınacak renkli kağıt
  • Çocuk sayısı kadar püskül çıktısı alınacak renkli kağıt
  • Makas ve yapıştırıcı

Etkinliğin Yapılışı

Ön hazırlık aşaması için hazırladığınız püskül sayfalarını resimdeki gibi birbirinden ayırmanız yeterli. Çocuklarınız biraz küçük yaş grubu ise kalpleri kendiniz çıkarabilirsiniz ki ben öyle yaptım ama 6 yaş grubu kendisi yapabilir diye düşünüyorum.

Çocuklar istedikleri 4 renk ten seçip makasla çizgilerden kesiyorlar. Kesme işlemi bittikten sonra beyaz kağıt a kestikleri püskülleri yapıştırmalarını istiyoruz. Bu işlem bittikten sonra önceden hazırlanmış içi boş kalplerimizi a 4 ün üzerine yapıştırıyoruz.

Ben içinden çıkarttığım kalp ler ziyan olmasın diye çocuklara dağıttım ve küçük parçalar halinde keserek kalp sayfasının kenarını süslemelerini istedim. Böylece hiçbir şeyin çöpe gitmediği çok güzel bir etkinlik oldu. Okul öncesi etkinlikleri ile devam edeceğiz.

Buradan İndirebilirsiniz.

indir

          

Bir önceki yazımız olan Papatya Çiçek Yapımı - Resimli Anlatım başlıklı makalemizde karton çiçek, öğretmenler günü ve okul öncesi çiçek örnekleri hakkında bilgiler verilmektedir.

Etiketler:

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.