Okul Öncesi Etkinlikleri

Pano Çalışması – Atatürk Etkinliği

Pano Çalışması – Atatürk Etkinliği

Pano hazırlamadan 10 Kasım olmaz, panolarımız Atamızla doldu, gurur ve özlemle anıyoruz ve çocuklarımıza Atatürk sevgisini etkinliklerle aşılıyoruz..

Kullanılan Malzemeler

  • Bir dolu yaprak kalıbı
  • Kırmızı krapon kağıdı (çiçekler için)
  • Simli şönil
  • Siyah fon karton (2 adet)
  • Atatürk fotoğrafı
  • 4 adet beyaz kuş
  • Makas ve yapıştırıcı

Etkinliğin Yapılışı

İlk olarak 2 siyah fon kartonu koli bandı ile birbirine yapıştırıyoruz. Ön tarafına Atatürk fotoğrafını ve çıkardığımız yazıları yapıştırıyoruz ve etkinliğimizin ön hazırlıklarını yapmış oluyoruz..

Kuşları bazı çocuklara verip kesmelerini istiyoruz ve kesilen kuşları Atatürk resmimizin etrafına yapıştırıyoruz. Bazı çocuklardan kuş kesmelerini bazılarından ise çiçek yapmalarını istedim, böylece ortak bir çalışma oldu.

Çocuklara yaprak ve makasları dağıtıp kesmelerini istiyoruz, yaprağını kesen yenisini alıyor ve bu yapraklar bitene kadar devam ediyor. Kesilen yaprakları iki ucuna yapışkan sürerek ortasına volume vererek yapıştırıyoruz. Alt kısımları dolduracak kadar yapraklarla yapıştırma işlemine devam ediyoruz.

Kırmızı krapon kağıtlarını daire şeklinde toplu olarak kesiyoruz ve ortasından zımbalıyoruz. Zımbaladığımız krapon kağıtlarını çocuklara dağıtarak etrafından kırparak kesmelerini istiyoruz. Çocuklar kırpma işlemini bitirdikten sonra kenarlarından kabartarak boyut kazandırıyoruz. Çiçekleri ben bu şekilde yaptım ama tabi siz istediğiniz çiçek kalıbını kullanabilirsiniz. Çiçekler bittikten sonra yapıştırıyoruz daha sonra sap kısmına simli şönil ile sap yapıyoruz panomuz hazır.

Gerçekten dolu dolu panomuzu süsleyecek bir etkinlik oldu gerçekten.

pano çalışması

Bir önceki yazımız olan Şeritlerden Çelenk Yapımı - Atatürk Etkinliği başlıklı makalemizde Atatürk Çelenk yapımı, atatürk etkinliği ve atatürk haftası hakkında bilgiler verilmektedir.

Etiketler:

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.