Okul Öncesi Etkinlikleri

Örüntü ve Çizgi Çalışması Materyali

Örüntü ve Çizgi Çalışması Materyali

Aslında bu konuda araştırma yapanların bir çok yerde karşılarına çıkan bir örnektir. Görüp not alma konusunda oldukça iyiyiz fakat bir çok şey not alınca insan unutuyor, gözden kaçırıyor. Eminim benim gibi hissedenler vardır. Sizin de yapılacaklar listenizde bu materyal varsa üşenmeyin, kalkın yapın zira çok kolay, çocuklar oyun oynarken bile yapılabilir.

Gerekli Malzemeler:

  • Fon karton (istediğiniz renk yapabilirsiniz)
  • Taş, ponpon veya pul (sizin tercihinize kalmış)
  • Kutu veya sepet
  • Elinizde varsa yaptığınız kartları laminasyon makinesinden geçirebilirsiniz.

Yapılışı:

Ben siyah fon karton tercih ettim, üzerine kırmızı kalemle kendim kalın çizgiler çizdim. Ardından kalıcı olması adına laminasyon makinesinden geçirdim. Milyoncudan 2 tl ye aldığım taşları da kutunun içine yerleştirip okula götürdüm. Eğer bulabilseydim daha değişik taşlar ve almayı planlamıştım ama ancak bunu bulabildim. Sınıftan da ponpon eklemesi yaptım. 2 çeşit malzeme olması örüntü oluşturmaları adına iyi bir seçenek bence. Zamanla 3. malzemeyi de ekleyip 3 lü örüntü çalışmaları yapmalarını isteyebilir, bu konuda çalışmalar yapabilirsiniz.

Hepinize Kolay Gelsin…

 

 

 


 

 

 

 

 

Bir önceki yazımız olan Yaprak İnceleme Sepeti başlıklı makalemizde fen kösesi, fen köşesi materyalleri ve fen kösesine neler konulabilir hakkında bilgiler verilmektedir.

Etiketler:

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.