Okul Öncesi Etkinlikleri

Mozaik Çalışması Gün Batımı

Mozaik Çalışması Gün Batımı

Mozaik çalışması parçadan bütüne giden çocuklar için kazanımlarla dolu bir çalışmadır. Yaratıcılığı da etkileyen bu çalışmayı bir çok şekilde çeşitlendirerek kullanabilirsiniz.

Ben bu çalışmayı yapmadan önce örnek olması adına yapılmış halini astım. Böylece yapım aşaması çocuklar için daha kolay oldu. Örneğe bakarak karışık kesilmiş ve dağıtılmış renk renk karelerden kendilerine gerekli olanı seçip uygun yere yapıştırdılar.

Sınıfımda yaşı küçük çocuklar da olduğu için etkinliğin onlar açısından zorlayıcı olmaması adına onların karışık yapıştırmalarına izin verdim.

Bu tarz etkinliklerde yaratıcılık geliştirmek adına çocukları serbest bırakmak da bir seçenek. Ben bu etkinlikte gördüklerini uygulamalarını istediğim için önceden görselini hazırlatacak çalıştım. Seçim sizin.

Üzerine biz daha önceki etkinlikten kalan fili yapıştırdık ama siz başka bir şey de kullanabilirsiniz. İsterseniz boş da bırakabilirsiniz .

Bu etkinlikte kullandığımız filler, şeritlerle fil sanat etkinliğinden çıkan fillerdir.

Bir önceki yazımız olan Rakunlu Çizgi Çalışması başlıklı makalemizde çizgi çalışması, çizgi çalışması rakun ve rakun çalışması kalıbı hakkında bilgiler verilmektedir.

Etiketler:

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.