Okul Öncesi Etkinlikleri

Kuş Yuvası Sanat Etkinliği

Kuş Yuvası Sanat Etkinliği

Bu etkinliği çizgi çalışması, gördüğünü uygulama ve oval şeklini çizme, kesme becerisi kapsamında uygulayabilirsiniz.

A4 kağıdıda kullanmak mümkün tabi ama ben graft kağıdı kullanmayı tercih ettim. Çocuklar graft kağıdının üzerine keçeli kalemle rengarenk dairesel şekiller çizdiler ve ardından kağıdı buruşturup yeniden açtılar.

Yuvasını yaptığımız kuşu yaparlarken ben kalıp vermek istemedim. Kare evalar dağıtıp kendilerinin çizip kesmelerini istedim. Bu aşamada yarım daire nasıl olur bu konuda biraz konuştuk. Çizip kestikleri kuşa göz gaga kuyruk ve ayak da yaparak kuşu tamamladık.

Sıra geldi kuşun yumurtasını yapmaya. Bu aşamada çocuklara istedikleri kadar yumurta yapabileceklerini söyledim ve kağıtları dağıttım. Oval şekli üzerine konuştuktan sonra oval şekilde yumurtaları kesmelerini ve yakıştırmalarını istedim.

İsteyenlerin yaprak da ekleyebileceğini söyledikten sonra bize biten etkinlikleri asmak kaldı.

İlk görünüşte yapılandırılmış bir etkinlik gibi görünse de küçük dokunuşlarla etkinliği çocuklar için daha faydalı hale getirebilirsiniz.

Bir önceki yazımız olan Picasso Etkinliği ve Kalıpları başlıklı makalemizde okulöncesi sanat etkinliği, picasso etkinlik kalıpları ve picasso etkinlikleri hakkında bilgiler verilmektedir.

Etiketler:

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.