Okul Öncesi Etkinlikleri

Kelebekten Büyük Kalp-Anneler Günü

Kelebekten Büyük Kalp-Anneler Günü

Ben anneler günü için yaptım bu etkinliği ama siz her daim yapabilirsiniz. Öncelikle renkli kağıtlardan açıktan koyuya olacak şekilde seçtim. Kaç adet bastırdığımı hatırlamıyorum ama açık renkten daha az koyu renkten daha çok çektiğimi hatırlıyorum.

Netten bulduğunuz kelebek kalıbını kullanabilirsiniz yada kendiniz de çizebilirsiniz. ben bir A4 e 2 kelebek sığacak şekilde tasarladım. Çocuklara makas dağıtıp kelebek kesmelerini ve anneleri için kocaman kelebekten kalp yapacağımızı söyledim. O yüzden çok kelebeğe ihtiyacımız olduğunu söylemeyi unutmayın ve güzel keserlerse annelerinin daha mutlu olacağın….Sınıfınız benim gibi kalabalıksa zaten sorun olma diye düşünüyorum.

Çıkarttığım tüm fotokopileri masaya bıraktım ve herkes istediği kadar kesebilir, yalnız tek kuralımız düzgün kesilmesi dedim. Graft a çizdiğim büyük kalp e kelebek yapıştırma görevide bana düştü, anneler için bende etkinliğe katıldım 🙂 Onlar kesti ben yapıştırdım ve kelebekten kocaman kalp imiz oldu. Renk geçişleri etkinliğimize harika bir hava kattı. El birliği ile harika bir iş çıkardık diye düşünüyorum…

Bir önceki yazımız olan Kilim Dokuma Etkinliği başlıklı makalemizde aile katılımı kilim dokuma, çocuk kilim dokuma ve kilim dokuma etkinliği hakkında bilgiler verilmektedir.

Etiketler:

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.