Düz Çizgi Grup Çalışması Örneği

Düz Çizgi Grup Çalışması Örneği
7 Mayıs 2017 tarihinde eklendi, 1.309 kez okundu.

Hazırlaması çok kolaydı, çocuklarda çok eğlendi. İçinde oyun, okuma yazma ve sanat barındıran süper bir etkinlik oldu. Bence herkes denemeli, çocuklarınızın çok seveceğine eminim.

Ben aynı örnekten 2 tane hazırladım, sınıfım oldukça kalabalık çünkü. 2 masa hazırladım ve 12 kişi bir masaya 12 kişi bir masaya görevlendirdim ve sıraya girdiler, yalnız sıraya girme işini sandalyede bekleyerek yaptık, U şeklinde oturan çocuklara iki uçtan başlayarak masaya aldım ve işi biten oturunca çağırmadan yanındaki gelecek. Sistem bu şekilde bir süre sonra oturuyor. Ama bu sistem sayesinde ayakta olan çocukların karmaşası olmuyor ve herkes takip etmek zorunda kalıyor.

Beyaz fon kartonu (bristol beyaz  karton kullandım) boyuna olacak şekilde 5 parçaya böldüm. İnce uzun şeritler oldu böylece. Tabi ben her sayfadan 2 tane yapacağımdan 2 fon karton kullandım. Etkinliği yapmaya ilk olarak düz çizgi grup çalışmasından başladım.

Çocuklara örnek olması açısından ilk çizgileri ben çizdim, Sırası gelen istediği renk keçeli kalem arak çizgisini baştan sona çizdi ve yerine geçri.

Herkese kolay gelsin 🙂

Bir önceki yazımız olan Kurbağa Oluşum Etkinliği başlıklı makalemizde kurbağa oluşum evresi boyama sayfası, Okul öncesi fen etkinlikleri ve okul öncesi kurbağa hakkında bilgiler verilmektedir.

Etiketler:

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.

Sayfa başına git