Okul Öncesi Etkinlikleri

Dairelerden Kalp – Anneler Günü Kartı

Dairelerden Kalp – Anneler Günü Kartı

Dairelerden kalp anneler günü için hazırladığım bir etkinlikti ama tabi ki her zaman kullanılabilir. 10 Kasım yada 24 Kasımda da kullanılabilir.

Malzemeler

  • Öncelikle 3-4 cm çapında dairelerden oluşan sayfamızı renkli sayfalara çıktı alıyoruz. Bunun için büyük boy yapıştırıcı kapağını da kalıp olarak kullanıp yan yana daireler çizilip renkli kağıtlara fotokopisi alınabilir.
  • Bolca renkli kağıt
  • Makas
  • Yapıştırıcı
  • A4 üzerine çizilmiş sayfayı kaplayan kalp

Etkinliğin Yapılışı

Öncelikle daireleri kesmeye başladık, benim çalıştığım yaş grubu büyük olduğu için dairelerimi biraz küçük hazırladım ama tahmin ettiğim gibi çocuklarım bu işin altından kalktılar. Küçük yaş grubu çalışıyorsanız daha büyük daireler hazırlayabilirsiniz.

Kesilen daireler bir kutuya konuldu ve tüm kağıtlar bitene kadar kesmeye devam edildi. Yeterince daireniz olduğuna inandığınızda yapıştırıcılar ve kalp kalıbı dağıtılıp her masaya kesilen dairelerden bırakılır. Çocuklar masaya bırakılan dairelerden kalplerin üzerine istedikleri gibi yapıştırmaya başlarlar. Yapıştırmanın kuralı alta ki beyaz kağıdın görülmemesi olarak çocuklara söylendi.

Yapıştırma işlemi bittikten sonra kalpler kesilir ve kartımız hazır hale gelir. İster arkasına not yazın, isterseniz kalbinizi bir kartona yapıştırıp kapaklı kart haline getirin. Yaptığınız değişik uygulamaları bizimle paylaşırsanız sevinir.

Dairelerden Kalp Resimleri

Bir önceki yazımız olan Kelebekten Büyük Kalp-Anneler Günü başlıklı makalemizde anneler günü etkinlikleri, anneler günü kalp yapımı ve anneler günü proje hakkında bilgiler verilmektedir.

Etiketler:

Yorumlar
  1. sesli chat dedi ki:

    cennet annelerin ayakları altındadır bu bilgi için teşekkür ederim