Okul Öncesi Etkinlikleri

Çelenk Yapımı – Atatürk Etkinliği (Resimli Anlatım)

Çelenk Yapımı – Atatürk Etkinliği (Resimli Anlatım)

Atatürk etkinlikleri içinde en sevdiklerimden birisidir çelenk yapmak. Görsel olarak çok şık ve amacına hizmet eden bir çalışma oluyor bence.

Kullanılan Malzemeler

  • Çelenk ayakları için 3 adet fon karton
  • Koli bandı
  • Mukavva
  • Silikon tabancası ve silikon
  • 1 adet Atatürk fotoğrafı ya da resmi
  • Çiçek ve yaprak kalıpları

Çelenk Yapılışı

İlk olarak ayakları yapmakla işe başlıyoruz. Çelengin ayakta ve sağlam durması, etkinlik için oldukça önemli. Fon kartonun 50 cm olan tarafından rulo yapıp koli bandıyla bir tarafından bantlıyoruz. 2 adet bu şekilde hazırladıktan sonra 1 tane de 70cm’lik tarafından uzun hazırlıyoruz. Yapılış aşaması da aşağıdaki fotoğraflarda mevcut. Yapıştırma işlemlerini silikonla yapıştırırsak daha iyi olur.

Daire şeklinde kestiğimiz mukavvaya ayakları resimdeki gibi yapıştırıyoruz.

Ayakta duran bir çelenk elde ettikten sonra etkinlik için ön hazırlık bitmiş oluyor. Daire kestiğimiz mukavva ile eşit ölçüde bir karton kesip, çelengimizi bu karton üzerine tamamlıyoruz. (Ben siyah fon karton kullandım.)

Atatürk resmini daire şeklinde kesip, kartonun tam ortasına yapıştırıyoruz. Etrafına, hazırladığımız çiçekleri çocuklara kestirip yapıştırıyoruz.

En son olarak yaprakları da çocuklara kestirip yapıştırdıktan sonra, hazırlanmış olan etkinliği mukavvanın üzerine yapıştırıyoruz. Yapıştırma işlemlerini silikonla yapıştırırsak daha iyi olur.

Resimli Anlatım

 

 

Bir önceki yazımız olan Boyama Sayfası - Atatürk Etkinliği başlıklı makalemizde 10 kasım, atatürk etkinlikeri ve atatürk haftası hakkında bilgiler verilmektedir.

Etiketler:

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.