Okul Öncesi Etkinlikleri

Çelenk Etkinliği

Çelenk Etkinliği

Gülin öğretmen in 29 Ekim Cumhuriyet Bayramı için hazırlamış olduğu çok şık bir çelenk örneği olmuş gerçekten. Gülin öğretmen ve çocuklarının ellerine sağlık.

Benimde Atatürk haftasında sıkça yaptığım etkinlikler arasında yer alır bu tarz etkinlikler. Çelenk yapımı ile ilgili ayrıntılı bilgiyi bir sonraki yazımda bulabilirsiniz.

Malzemeler

  • Çiçek yapmak için beyaz ve kırmızı kartondan çizilmiş daire kalıpları
  • Çelenk ayakları için siyah tırtıklı mukavva
  • Çelenk in fon kısmı için oval şeklinde kesilmiş siyah karton
  • Kırmızı krapon kağıdı
  • Sevdiğiniz bir Atatürk fotoğrafı

Çelenk Etkinliği Yapılışı

Çocukların kesmesi için daire kalıplarımızı çizip hazırlıyoruz. Kesilen daireler ortadan ikiye katlanıyor. 8 yarım daire bir araya gelerek bir çiçek oluşturuyor ve ortasında yuvarlanan kırmızı krapon yapıştırınca harika bir çiçek oluyor. Bu çiçeklerden 7 – 8 tane yapıp kestiğiniz oval parçanın büyüklüğüne göre çiçeklerinizi yerleştirin. Atatürk fotoğrafınızın etrafını çiçeklerle süsleyin ve etkinliğinizi bitirin. Çelenk ayağı yapma kısmını resimlerle bir sonraki etkinliğim de paylaşacağım.

Çelenk Etkinliği

Çelenk Etkinliği

 

Bir önceki yazımız olan Bayrak Etkinliği - Kalplerden Bayrak başlıklı makalemizde 29 ekim etkinlikleri, okul öncesi bayrak etkinlikleri ve okul öncesi bayrak örnekleri hakkında bilgiler verilmektedir.

Etiketler:

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.