Okul Öncesi Etkinlikleri

Boyama Sayfası – Atatürk Etkinliği

Boyama Sayfası – Atatürk Etkinliği

Basit bir boyama sayfasından çok güzel bir etkinlik çıkarmanız mümkün. Ben bu etkinliği yaparken sınıfım çok kalabalık ve küçük yaş grubu oluğu için sınıfı ikiye böldüm ve çocuklar yaparlarken yanlarında oturup yol gösterdim.

Boyama sayfaları yaparken çoğunlukla çocukları serbest bırakırız ve diledikleri şekilde boyarlar ama ben bu etkinliği yaparken bir boyama sayfasından daha fazla şey bekledim. Öncelikle kısım kısım boyatarak çok küçük olan bazı çocukların daha dikkatli boyamalarını sağladım ve gerçekleşti 🙂

Kuralları olan ama kendi içinde özgür bir çalışma oldu. Kurallarımız;

  • En içteki kalp kırmızı boyanması,
  • En dıştaki kalp sarı boyanması,
  • Bölmeli kısmı renk renk boyanması,
  • Benekleri bir renk seçip onunla boyanması,
  • Diğer kısımları 2 renk seçip örüntü oluşturulması,
  • En dış kısmın kırmızı boyanması

Boyama işlemi bittikten sonra önceden hazırlamış olduğum Atatürk portresini kalp in ortasına yapıştırıyoruz. Bitmiş resmide ben sarı renkte A4 kağıdına yapıştırmayı seçtim. Gerçekten basit bir boyamadan öte özenli ve bir çok kazanımı içinde barındıran bir etkinlik oldu. Çocuklar dikkatli boyadıkları ve çok uğraştıkları için etkinlikleri ile gurur duydular, tabi bende onlarla…..

Boyama sayfasını ve Atatürk portresi ayarlanmış olarak aşağıdaki linkten indirebilirsiniz. Rar şifresi: okuloncesietkinligim dir.

indir

Bir önceki yazımız olan Atatürk Etkinliği - 3 Boyutlu başlıklı makalemizde Atatürk etkinliği güzel ve Parlayan Atatürk Etkinlikleri hakkında bilgiler verilmektedir.

Etiketler:

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.