Okul Öncesi Etkinlikleri

Bir Buket Çiçek – Öğretmenler Günü Etkinliği

Bir Buket Çiçek – Öğretmenler Günü Etkinliği

Güzel bir buket çiçek etkinliği her zaman işe yarar. Öğretmenler günü olur anneler günü olur her öğretmenin arşivinde bulunması gereken etkinlikler arasındadır. Öğretmenler günü gibi günlerde ben birlikte hazırlanan proje çalışmalarını tercih ederim. Bireysel etkinlik olarak da kullanılabilecek çok şık bir etkinlik.

Kullanılan Malzemeler

  • Koyu pembe lale kalıbı
  • Açık pembe daha küçük lale kalıbı
  • Lale ortası için sarı kalıp
  • Yeşil kartondan yapraklar
  • Makas ve yapıştırıcı
  • Fon olarak mavi karton

Öğretmenler Günü Etkinliği Yapılışı

Etkinliği hazırlarken kalıp çıkarıp çocukların kesmesi için hazırlıyoruz. Laleleri yapıştıracak fonu da önceden hazırlamamız lazım, onlarında kalıplarını çıkartıp çocuklarınıza kestirebilirsiniz ama ben tercih etmedim. Çocuklar kestiler yapıştırdılar, sadece açık pembe olanı yapıştırırken hafif kıvırıp ortasından yapıştırdım. Daha boyutlu ve havalı durmasını sağladı böylece. Hazırlanan laleleri yapıştırırken sapını değişik yapıştırdım, anlatması zor yalnız resimler içinde var. Ben çiçeklerin havalı durmasını sağlamak için böyle bi tercih yaptım ve kesinlikle işe yaradı.

Yapılandırılmış etkinlikleri çok yapmam açıkçası ama dediğim gibi insan arada ihtiyaç duyuyor. Özellikle de  özel günlerde. Böyle zamanlarda tercih edilebilecek güzel ve şık bir etkinlik oldu.

 

Bir önceki yazımız olan Atatürk Etkinlikleri - Parlak Yıldızlar başlıklı makalemizde 10 kasım etkinlikleri, atatürk etkinliği ve Atatürk etkinlikleri hakkında bilgiler verilmektedir.

Etiketler:

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.