Okul Öncesi Etkinlikleri

Bayrak Etkinliği – Kalplerden Bayrak

Bayrak Etkinliği – Kalplerden Bayrak

Bayrak etkinlikleri hepimizin yılda en az 2 kere yaptığı etkinliklerdendir. 29 Ekim Cumhuriyet Bayramında, Atatürk Haftasında ve 19 Mayıs Gençlik ve Spor Bayramında sık sık bayrak etkinliklerine yer veririz.  Bu etkinlikte de kalplerden kesme ve katlama çalışmasıyla bayrak yaptık.

Malzemeler

  • Kırmızı karton çizilmiş veya kırmızı renkli kağıda fotokopi çekilmiş bir dolu kalp (2 adet fon kartona çizdim)
  • Yarım fon karton çizilmiş kalp
  • Makas ve yapıştırıcı

Yapılışı

Bu etkinliğe başlamadan önce çocuklara bayrağımız hakkında bilgi verip neden kırmızı olduğunu, neden üzerinde ay ve yıldız olduğunu anlatmak etkinliği yaparken çocukları daha özenli olmasını sağlıyor.

Hazırladığımız kalpleri çocuklara dağıtıyoruz ve en az 10 ar tane kestirmek gerekiyor tabi sizde benim gibi büyük boy yapacaksanız. Kesilen kalplerin katlanmasını istedim, kesen ve katlayan çocuklar etkinlik masasına geldiler ve yapıştırma işlemine geçtik. Kalplerin yarısına yapışkan sürdük, yarısını havaya kaldırdık. Böylece havalı bir etkinliğe sahip olduk.

Görkemli ve 3 boyutlu havası olan bir bayrak etkinliği oldu.

Bayrak

Bayrak

Bir önceki yazımız olan Atatürk Etkinlikleri - Parlak Yıldızlar başlıklı makalemizde 10 kasım etkinlikleri, atatürk etkinliği ve Atatürk etkinlikleri hakkında bilgiler verilmektedir.

Etiketler:

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.