Okul Öncesi Etkinlikleri

Atatürk Etkinlikleri – Parlak Yıldızlar

Atatürk Etkinlikleri – Parlak Yıldızlar

Atatürk Etkinlikleri arasında yapımı zor olmayan ama duvarda çok şık duran parlak yıldızlar ismini verdiğim bir etkinlik. Yapıp duvara astığınızda bana hak vereceksiniz.

Atatürk Etkinlikleri Malzemeler

  • Metalik yanar dönerli el işi kağıdı
  • Simli siyah karton veya el işi kağıdı
  • Simli gri karton veya el işi kağıdı
  • Atatürk silueti
  • Makas ve yapıştırıcı

Atatürk Etkinlikleri Yapılışı

İlk olarak siyah beyaz bir Atatürk silueti buluyoruz (nette bolca mevcut). Atatürk siluetinin kenarlarındaki beyaz kısımları kesip beyaz karton üzerine yapıştırıyoruz. Beyaz kartonu da kenarlarından 10 ar cm daraltarak kesip siyah karton üzerine yapıştırıyoruz. Bizim yapacağımız işlem bu kadar aslında gerisini rehberliğimizle çocuklara yaptırıyoruz.

Bu ekinlikte proje çalışmasını gruplara bölebilirsiniz çok çocuğunuz varsa, ben öyle yaptım. Siyah simli karton kesme görevi 1 masaya, metalik el işi kağıdı kesme görevini de diğer 3 masaya verdim. Kesme işlemi yapılırken herhangi bir kural koymamayı tercih ettim. Serbest bir şekilde orta boylarda kendilerine verilen parçaları kesmeye başladılar.

Siyah simli kartonla çalışan grup dan başlayarak kesme işlemi bitenleri yapıştırma işlemi için masaya sırayla aldım ve kestikleri parçaları yapıştırırken rehberlik ettim.

Tüm kesme ve yapıştırma işlemleri bittikten sonra çocukların isteği üzerine yıldızları ekledik. Ben etkinliği tasarlarken bu tarz bir ayrıntı düşünmemiştim ama çocuklar siyah yerlere yıldız yapalım deyince kırmak olmaz dedi ve her çocuğa acil tarafından yıldız çizerek dağıttım ve kesmeleri için verdim. Kesilen yıldızlar çerçeve kısmına eklendi ve gerçekten parlayan göz alıcı bir etkinliğimiz oldu.

Atatürk Etkinlikleri Resimleri

 

Bir önceki yazımız olan Atatürk Etkinlikleri - El İzi başlıklı makalemizde Atatürk Çelenk yapımı, Atatürk etkinlikleri ve okulöncesi Atatürk köşesi hakkında bilgiler verilmektedir.

Etiketler:

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.