Okul Öncesi Etkinlikleri

Atatürk Etkinlikleri – El İzi

Atatürk Etkinlikleri – El İzi

29 Ekim Cumhuriyet Bayramında, 10 Kasım Atatürk Haftasında veya 19 Mayıs Gençlik Bayramında yapabileceğiniz çok şık bir Atatürk etkinliği. Yaptıktan sonra arkasına ayak yapıp çelenk haline de getirebilirsiniz. Ben proje çalışması şeklinde yaptım ama az çocuğunuz varsa daha küçük ve bireyselde tasarlayabilirsiniz.

El İzi Malzemeleri

  • Kırmızı ve beyaz renklerde kartondan çocuk sayısı kadar 20×20 ölçülerinde kare kalıp
  • Makas
  • Zımba veya yapıştırıcı
  • Kırmızı ve beyaz parmak boyası
  • Külahları yapıştırmak için 30cm çapında kesilmiş mukavva
  • Atatürk’ün sevdiğiniz bir fotoğrafı

El İzi Yapılışı

29 Ekim Cumhuriyet Bayramında, 10 Kasım Atatürk Haftasında veya 19 Mayıs Gençlik Bayramında yapabileceğiniz çok şık bir etkinlik. Etkinliği yaptıktan sonra arkasına ayak yapıp çelenk haline de getirebilirsiniz. Ben proje çalışması şeklinde yaptım ama az çocuğunuz varsa daha küçük ve bireyselde tasarlayabilirsiniz.

Öncelikle kare şeklinde kırmızı ve beyaz kartonları çiziyoruz. Çocuklara makas dağıtıp karelerden birer tane kesmelerini sağlıyoruz. Kesilen kartonların üzerine daha önceden hazırlamış olduğumuz kırmızı ve beyaz parmak boyaları ile her çocuğun kendi kestiği kare üzerine elini bastırıyoruz. Beyaz karton üzerine kırmızı renk parmak boyası ile, kırmızı renk kartonun üzerine beyaz renk parmak boyası ile çalışıyoruz.

Bir süre kurumasını bekledikten sonra külah yapar gibi iki ucundan resimde de görüldüğü gibi zımbalıyoruz veya yapıştırıyoruz.

Son olarak yaptığımız külahları kestiğimiz çemberin etrafın ucu içe gelecek şekilde yapıştırıyoruz. Ortada kalan kısma Atatürk resmi yapıştırdıktan sonra panomuz için harika bir çerçevemiz oluyor. İster çelenk haline getirin isterseniz de Atatürk Merkezine asın. Çok şık ve göz alıcı bir çalışma oluyor mutlaka deneyin derim.

Bir önceki yazımız olan Dairelerden Kalp - Anneler Günü Kartı başlıklı makalemizde anneler günü etkinlik, anneler günü kalp ve anneler günü kartı hakkında bilgiler verilmektedir.

Etiketler:

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.