Okul Öncesi Etkinlikleri

Atatürk Etkinliği – 3 Boyutlu

Atatürk Etkinliği – 3 Boyutlu

Nazife Öğretmenin yaptığı harika etkinliklerden birisi bu Atatürk Etkinliği. Öğretmenimiz kapı süsü şeklinde kullanmış ama biz hazırladığımız çelenk ayaklarının üzerine de koyarak harika bir çelenk yapabiliriz. Etkinlik örnekleri bizden katıp çoğaltmak sizlerden 🙂

Malzemeler

  • Kırmızı simli karton a çizilmiş çiçek kalıpları
  • Yeşil simli karton a çizilmiş yaprak kalıpları
  • Açık yeşil karton a çizilmiş yaprak kalıpları
  • Koyu yeşil karton a çizilmiş yaprak kalıpları
  • Atatürk fotoğrafı
  • Arkası için mukavva veya karton

Yapılışı

ilk olarak bir mukavva veya kartonu daire şeklinde keserek işe başlıyoruz. kestiğimiz kartonun ortasına Atatürk fotoğrafını yapıştırıyoruz. Fotoğraf ın dışında yaklaşık 4 parmak kadar boşluk kalması diğer yaprak ve çiçekleri yapıştırmamız için yeterli olacaktır.

Bu etkinlikte kalıpları önceden çıkarmak işinizi oldukça kolaylaştırır. Koyu renk yapraklardan başlayarak çocuklara birer tane (daha az çocuğunuz varsa 2 şer tane de kesebilirler) kestirerek işe başlıyoruz. Kesilen koyu renk yapraklar en dışa yan yana yapıştırılıyor.

Ardından daha açık renk olan yapraklar kesiliyor ve 2. sıraya onlar yapıştırılıyor. Son yapraklarımızı simli kartondan kesiliyor ve çocuklar tarafından kesen yaprağını yapıştırıp yerine geçiyor.

Yaprak yapıştırma işlemi bittikten sonra çiçek kalıplarımızı çocuklara dağıtıyoruz ve çocuklardan dikkatlice kesmelerini istiyoruz. Kesilen çiçeklerin ortasına beyaz ponpon veya krapon kağıdı veya beyaz simli kartondan kesilmiş daire yapıştırabilirsiniz. Kesilen çiçekleri kenarlarından hafif kıvırıp boyut veriyoruz ve yapıştırıyoruz.

Göz alıcı ve çok şık bir Atatürk Etkinliği yapmış oluyoruz ve karşısına geçip sevinçle gülümsüyoruz 🙂 Atatürk Etkinlikleri için ilgili kategoriyi ziyaret edebilirsiniz.

 

Bir önceki yazımız olan Atam Kalbimdesin Atatürk Etkinlikleri başlıklı makalemizde Kalbimdesin Atam Atatürk Etkinliği ve Kalpli Atatürk Etkinliği hakkında bilgiler verilmektedir.

Etiketler:

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.