Okul Öncesi Etkinlikleri

Atam Kalbimdesin Atatürk Etkinlikleri

Atam Kalbimdesin Atatürk Etkinlikleri

Atatürk etkinlikleri içinde en sevdiğim tarzda olan etkinlikler Atatürk fotoğrafını kalplerle çerçevelemek sanırım. Çocukların içinde Atatürk sevgisi oluşturmanın ve bunu göstermenin en güzel yolu bence bu.

Kullanılan Malzemeler

  • Kırmızı renkli kağıda çizilmiş kalpler
  • Atatürk fotoğrafı
  • Siyah veya kırmızı fon karton
  • Yapıştırıcı ve makas

Yapılışı

24 kişilik bir sınıfta her çocuğa 3 adet düşecek şekilde kalp çizdik. Toplam 72 adet kalbimiz oldu. Kalpleri ve makasları çocuklara dağıtarak çocukların kesmeleri sağlandı. Çocuklar kesme işlemini yaparken biz de siyah kartona kurşun kalemle bir kalp çizerek ortasına Atatürk’ün fotoğrafını yapıştırıyoruz.

Kalbi kesen çocuk, getirip fotoğrafın etrafına kestiği kalbi yerleştirmeye başlıyor. Böylece hepimiz Atatürk’e olan tüm sevgimizi 3 katıyla göstermiş oluyoruz. Çocukların kestiği kalpler Atatürk resmini kapladıkça etkinlik güzelleşiyor.

Ben fazla gelen kalpleri ikiye katlayıp, tekrar yapıştırdım. Böylece etkinliğimiz boyut kazanmış oldu. Diğer Atatürk Etkinlikleri için ilgili kategoriye mutlaka göz atın.

Resimleri

 

Bir önceki yazımız olan Çelenk Etkinliği başlıklı makalemizde 10 kasım ve Atatürk Çelenk yapımı hakkında bilgiler verilmektedir.

Etiketler:

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.